Campaigns Events To Enjoy Opportunuties Not To Miss Agora Card Privileges Agora
Ladies Club
Agora
Kids Club
Agora Card
Membership
k
PLEASURE OF SHOPPING 
PLEASURE OF EATING 
THIS WEEK IN THE CINEMA 

THIS WEEK IN THE CINEMA

ADALET 3.  Son -The Equalizer 3

ADALET 3. SON -THE EQUALIZER 3

Type : Gerilim, Suç, Aksiyon
Director : Antoine Fuqua
Cast : Denzel Washington, Dakota Fanning, Gaia Scodellaro
Duration : 109 dk Minutes
Plot

YAŞ SINIRI 16+

 

  • Her zaman ezilenlerin yanında olup adaleti aramakta teselli bulan Robert McCall bir hükümet suikastçısı olarak hayatından vazgeçtiğinden beri, geçmişte yaptığı korkunç şeyler yüzünden kendini affetmek için mücadele ediyor. McCall, Güney İtalya'da bir şekilde kendini evinde bulup, yeni arkadaşlarının yerel mafyaların kontrolü altında olduğunu fark eder. Olaylar ölümcül bir hal alırken McCall arkadaşlarının koruyucusu olup mafyayı alt etmesi gerektiğini biliyor.
DEHŞETİN YÜZÜ

DEHŞETİN YÜZÜ

Type : Korku
Director : Michael Chaves
Cast : Taissa Farmiga, Jonas Bloquet, Storm Reid
Duration : 110 dk Minutes
Plot

YAŞ SINIRI 16+

  • Serinin ikinci filmi, Rahibe Irene'in şeytan rahibe Valak ile bir kez daha yüz yüze gelmesini konu alıyor.
Doru Macera Adası

DORU MACERA ADASI

Type : Animasyon
Director : Arkın Aktaç
Cast : -
Duration : 62 dk Minutes
Plot

YAŞ SINIRI - Genel İzleyici

  • Doru, Karatay ve dostları, kendisine Hakem Bey diyen gizemli birinin hazırlamış olduğu oyunlara katılırlar. Oyunu kazanana verilecek olan Ormanın Kralı unvanı, en başta kimsenin umurunda değildir. Kara Takım’ın kaptanı Karatay ve Beyaz Takım’ın kaptanı Doru başta olmak üzere herkes, eğlenceli parkurların tadını çıkartmak için oyunlara başlar. Ne var ki; o, eğlenceli havanın bozulması çok uzun sürmez… Oyunlar ilerledikçe ve her oyundan sonra bir kazanan bir kaybeden çıktıkça, eğlenceli kahkahalarla başlayan oyunların yerini, oldukça ciddi yarışlar almaya başlar! Artık iki takımın da şakası yoktur. İki tarafın oyuncuları da Kral unvanını kendi takımları adına kazanmak istiyordur ve bunun için, her parkurda her rakiple karşılaşmaya hazırlardır. Fakat uğruna savaştıkları Kral Tacı, tahmin bile edemedikleri bir sürprizle gelecektir.
Venedik'te Cinayet / A Haunting in Venice

VENEDIK'TE CINAYET / A HAUNTING IN VENICE

Type : Polisiye, Dram, Gerilim
Director : Kenneth Branagh
Cast : Kenneth Branagh, Tina Fey, Camille Cottin
Duration : 104 dk Minutes
Plot

YAŞ SINIRI 13+

2D, Türkçe Altyazılı

 

  • *Venedik'te Cinayet, emekli olmasına rağmen kendisini bir anda gizemli bir cinayet vakasının içerisinde bulan dedektif Hercule Poirot'un hikayesini konu ediyor. Artık emekli olan ve dünyanın en güzel şehirlerinden olan Venedik’e giden dedektif Hercule Poirot, burada terkedilmiş, perili bir binada düzenlenen bir spiritüel seansa gönüsüzce katılır. Misafirlerden biri öldüğünde Poirot, katilin kim olduğunu ortaya çıkarmak için harekete geçer. Cinayeti araştırırken kendisini gölgeler ve sırlarla dolu karanlık bir dünyanın içerisinde bulan Poirot, cinayetin gizemini çözmeyi başarabilecek midir?
Mucize Uğur Böceği ile Kara Kedi

MUCIZE UĞUR BÖCEĞI ILE KARA KEDI

Type : Animasyon, Aksiyon, Macera, Müzikal
Director : Jeremy Zag
Cast : Anouck Hautbois, Benjamin Bollen, Antoine Tomé
Duration : 99 dk Minutes
Plot

YAŞ SINIRI 6+

 

  • *Mucize Uğur Böceği ile Kara Kedi, şehirlerini korumak için süper kahramanlar Uğur Böceği ile Kara Kedi'ye dönüşen Parisli gençler Marinette Dupain-Cheng ve Adrien Agreste'in hikayesini konu ediyor. Marinette ve Adrien, diğerleri gibi iki gençtir, ancak tehlike kapıyı çaldığında maskeli süper kahramanlar Uğur Böceği ve Kara Kedi'ye dönüşürler. Güçlerini sadece özverili bir şekilde kullanmakla uğraşan, kimliklerini bir sır olarak saklayan ve kendileirni beklenmedik bir aşkın içinde bulan ikili, şehirlerini korumak için birlikte zorlu bir mücadeleye girişir.
TIME TO HAVE FUN 

TIME TO HAVE FUN

Anyone who goes with one's gut is having great fun at the Agora Entertainment Center...

Since it was first opened, at the Agora Entertainment Center has attracted a great deal of attention from all ages, 7 to 70s. Promising to give great pleasure to visitors of all ages who want to listen to the child inside them, the Agora Entertainment Center is open every day from 10:00 - 22:00 With the application of ‘win as you play’ which was started on July 30, 2013 at the Agora Entertainment Center, visitors both have great fun as they play and also get the chance to win very different prices. In the application of ‘win as you play,’ visitors collect the points they win during the time they play and in have the chance to win fantastic prizes based on the points they receive

XD Theather

XD Theater is memorable storm of excitement and adventure at a 4-dimensional 12-seater cinema. 

ABOUT US 

Odak Group

The intersection, where numerous straight lines in the space converge in the most balanced way possible is called “Focus”.

Derived from this meaning, the name and the mission of the company were determined in the late 1970's, when the foundation of ODAK was established.

Currently, besides domestic and international building contracting activities, it is also effectively active in the field of international solid fuel trade, industrial and heating purpose inland coal distribution, industrial bag production, cosmetics production and developing and managing shopping and amusement centers.

Beyond being one of the leading companies of the sector in the field of solid fuel importation and distribution, total of the services provided in the scope of Iron and Steel, Cement, Energy and domestic heating sectors in particular, carried ODAK Group to the leader position of the sector of imported solid fuels throughout the country.

In addition to many quality buildings completed in the construction sector across the country, especially the projects carried out by ODAK in Russia and Kazan, the capital of the Tatarstan Republic are the most important buildings of the skyline of the city. The prominent ones are the followings:

Presidential Palace, City Opera and Ballet House, City Hall, Kul Sharif Mosque, City Sport Complex and Hippodrome.

Today, when access to information is easier, competition conditions increasingly require firms to be in possession of productivity and superior quality each passing day.

It is not adequate for companies to grow continuously, but need to pioneer many innovations in their sectors. The most important reason of the development of ODAK is that all the firm managers and employees have adopted the productivity, quality and innovation principles and have applied them in all units.

ODAK, has adapted to the evolution of its surrounding, resulting from the advancement of Turkish economy as well as the chages in the globalizing world: achieved to continue its development and reached a mature stage.

The most critical target for ODAK for the future is ensuring that the maturation does not lead to aging, but increasing its effectiveness in the business, by combining its dynamism with its increasing experience and know-how, from more than 30 years background.

ODAK is in possession of economical and technological infrastructure to realize this with the qualified technical and administrative staff trained in its structure. It is obvious that the companies that are able to continue their development with strong and healthy structures, will create new job opportunities thus providing benefit to the society.

Therefore, we will work with enthusiasm each new day.

www.odakgroup.com

AGORA ON THE PRESS 
SERVICES 

Address

Mithatpaşa Caddesi No.26-28 Balçova - İZMİR

Phone

0 (232) 277 25 25 pbx

E-Mail

info@agoraizmir.com Store & Kiosk Request Form
Name
GSM
Phone(Work)
Occupation
Address
Phone(Home)
E-Mail
Code
Are You An Agora Card Member?
Yes No
What would you score when you evaluate your satisfaction for Agora Shopping Mall?
1 2 3 4 5
Contact options?
Phone E-Mail
Request & Suggestions

Store & Kiosk Request Form

Company Information

Company Name
Brand Name
Owner of Company
Year of Establishment
Business Space
Business Type
Average Annual Return
Registered Capital
Tax Office
Tax Id
Trade Registry No

Contact Informationi

Authorized Person
E-mail
Head Office Telephone No

Requested Store Information

Requested m²
Business Type

Number of Stores

Shopping Mall
Corner
Distributor
Street-District
Company